با عضویت در خبرنامه مهمترین اخبار حقوقی و جدیدترین برنامه های موسسه را دریافت خواهید نمود.


تلفن همراه :
آدرس ایمیل :
سازمان سنجش برگزاری آزمون وکالت در سال ۱۴۰۰ را ناممکن اعلام کرد

سازمان سنجش برگزاری آزمون وکالت در سال ۱۴۰۰ را ناممکن اعلام کرد

سازمان سنجش آموزش کشور برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰در سال جاری را برای این سازمان ناممکن اعلام کرد.

اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) امروز تصویر نامه معاون آزمون‌های سازمان سنجش را منتشر کرده که خبر از ناممکن بودن برگزاری آزمون وکالت در سال جاری می‌دهد.

در این نامه آمده که با توجه به عدم وصول متن نهایی آگهی آزمون و محقق نشدن زمان‌بندی پیش‌بینی شده برای ثبت‌نام، برگزاری آزمون در سال جاری برای این سازمان ممکن نیست.

با توجه به این نامه باید گفت که اینک دو راه حل پیش‌روی کانون‌های وکلا قرار دارد؛ برگزاری آزمون از طریق یک مرجع دیگر مانند جهاد دانشگاهی یا دانشگاه پیام نور، و یا تعویق آزمون وکالت و موکول کردن آن به سال آینده.

در این میان، گزینه دوم محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

متنکامل نامه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۸معاون سازمان سنجش آموزش کشور:

برادر گرامی جناب آقای دکتر کوشا

رئیس محترم اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران

باسلام و احترام

پیرو نامه های شماره ۸۰۴۷۴مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۵و ۸۹۴۹۵مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۷در خصوص ارسال صورتجلسه تعیین زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کارآموزی وکالت آن اتحادیه در سال ۱۴۰۰و همچنین آگهی شرایط و ضوابط ثبت نام این آزمون، به استحضار می رساند با توجه به اینکه اطلاعیه نهایی آزمون مذکور تا این تاریخ از سوی آن اتحادیه واصل نشده و زمان بندی پیش بینی شده برای ثبت نام محقق نگردیده ، لذا بر گزاری این آزمون در سال ۱۴۰۰برای این سازمان امکان پذیر نمی باشد .

بدیهی است در صورتی که اطلاعیه نهایی با هماهنگی معاونت محترم حقوقی قوه قضاییه تنظیم و برای این سازمان ارسال گردد، در خصوص زمان ثبت نام و برگزاری آزمون در سال ۱۴۰۱تصمیم گیری خواهد شد.

رضا محمدی

معاون امور آزمون ها


لطفا جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به کانال تلگرام مجموعه مراجعه فرمایید.

برچسب ها: سازمان سنجش برگزاری آزمون وکالت در سال ۱۴۰۰ را ناممکن اعلام کرد